Chystáte Se Na Plesovou Akci A Nevíte Si Rady S Účesem? Přináším Vám Rozhovor S Vlasovou Stylistkou Olgou Karpeckou!

neděle 11. listopadu 2012

Listopad, 11

Jelikož plesová sezóna odstartovala tak dnes pro vás mám zajímavý rozhovor s vlasovou stylistkou Olgou Svozil Karpeckou, která je na účesy mág. Pokud se chystáte na maturitní ples či rády chodíte na společenské akce a nevíte si rady s účesem, Olga vám práci jistě ulehčí. Fotografie, které tu vidíte, je práce Olgy, která se na focení podílela.V následujícím rozhovoru se dozvíte proč se začala věnovat vlasovému stylingu, které VIP osobnosti česala, kde bere na účesy inspiraci nebo kam se pro zájem její služby máte obrátit.


Kdy jste se začala věnovat vlasovému stylingu?

Vlasovému stylingu se věnuju téměř odjakživa. Už si nevzpomenu, kdy jsem své sestře poprvé učesala slavnostní účes, nicméně česání kamarádek, naplétání afro copánků nebo dokonce pokusy o dready mě zajímalo už na střední škole. Až když jsem se přestěhovala do Prahy, začala jsem se na doporučení známých věnovat se úpravě vlasů profesionálně.

Věnujete se především společenským a svatebním účesům - co vás k tomu vedlo?

Svatba nebo maturitní ples, to jsou nejvýznamnější události v životě ženy. Každá si zaslouží být tou nejkrásnější, každá si zaslouží být obdivována a zářit štěstím. Vlasy jsou korunou krásy a vhodný účes dokáže podtrhnout jedinečnou náladu okamžiku.
Společenské a svatební účesy jsou stejně důležitou součástí velkého okamžiku, jako krásné šaty nebo drahé šperky. Dobrý účes podtrhne osobnost a celou svou nositelku promění v harmonické umělecké dílo, v bytost z pohádkového světa. Miluju ten okamžik, kdy se učesaná dívka poprvé uvidí v zrcadle a obdivuje dokonalost sebe sama. Kdy se zdráhá uvěřit a kdy se nesměle dotýká živých květů ve svých vlasech, které ráda používám.

Věnujete se i jinému vlasovému stylingu?

Mimo svatební a společenské účesy se věnuji také úpravě vlasů během focení a česání módních přehlídek. Mám velmi blízko k módě a stylingu jako takovému, takže na foceních  často vytvářím ve spolupráci s vizážistkou kompletní look modelky, od oblečení až po účes. Módní přehlídky jsou práce trochu jiná, velmi náročná na čas a rychlost, ale i tato práce mě baví. Je nesmírně uspokojující pocit si po několika hodinách práce sednout, vidět dívky na mole a vědět, že jsem svou práci odvedla dobře.


Jakého největšího úspěchu jste dosáhla?

Za svůj největší úspěch považuju to, že jsem se šťastně provdala. J
A co se hairstylingu týče? Nevím, jestli je významnější reklamní kampaň, televizní pořad, kolekce módního návrháře nebo titulní strana časopisu. Všem zakázkám přisuzuji stejnou důležitost, ať už se jedná o něco co je vidět v médiích nebo o něco, na co bude navždy pamatovat nevěsta a její blízcí.
Máte sen, kterého byste chtěla ohledně vlasových účesů dosáhnout?

Moc bych si přála, aby si české ženy a dívky objevily kouzlo svých vlasů. Aby se nenechaly svazovat tím, co zrovna nosí jejich vrstevníci a aby se nebály věnovat svým vlasům péči a to nejen co se přípravků a střihu týče, tak i co se týče účesů. Rozpuštěné vlasy nebo naopak koupelnový bobek zdaleka nejsou jediným řešením. J

 Česala jste i VIP osobnosti? Pokud ne, o koho byste měla zájem?

Zatím se mi poštěstilo česat Nikol Kouklovou, Annu Linhartovou, Vicu Kerekes nebo Innu Pluhajkovou, to vše na focení nebo na natáčení. Když pracuju, nedělám rozdíly mezi klienty, každý je pro mě stejně důležitý. Napadá mě ale, že by rozhodně muselo být zajímavé, upravovat vlasy např. paní Vlastě Parkanové, bývalé ministryni obrany.


Blíží se plesové sezóna a myslím, že by vaše služba mohla mnohé studentky, které se chystají na maturitní ples, zaujmout. Kam se na vás mají ohledně zájmu obrátit?

Nejlepší bude ozvat se mi přímo a to buď na facebook, nebo na email.

Ceníky profesionálních účesů jsou různé, máte i vy svůj stanovený nebo je možnost se s vámi na ceně požadovaného účesu domluvit?

Snažím se cenu vždy stanovovat individuálně, v závislosti na náročnosti účesu a na použitém materiálu. Nicméně, patřím spíše k těm levnějším.

Vaše tvorba je nápaditá, vždy originální a pečlivá - kde berete inspirace pro jednotlivé účesy?

Inspiraci často hledám na tradičních místech, tj. na internetových stránkách a blozích, zejména zahraničních. Na druhou stranu, spoustu skvělých nápadů člověk najde i na historických fotografiích, ve filmech a také na portrétech dam a šlechtičen z minulých století. Zajímají mě i různé etnické účesy nebo účesy subkultur a mnohdy je inspirativní i to, jednoduše pozorovat lidi kolem sebe.

Mimo jiné je vaše tvorba k vidění na stránkách značky NANAY, kde jsou účesy přímo úžasné! Jak jste se k spolupráci s NANAY dostala?

Tak jak to často bývá u těch nejdůležitějších věcí, naše spolupráce začala vlastně náhodou a na jejím počátku bylo drobné nedorozumění. Už při první schůzce jsme si však padly do noty a troufám si tvrdit, že dnes už jsme natolik na stejné vlně, že toho ani moc nenapovídáme a přesně víme, co je třeba.


 Kde je vaše tvorba, mimo salon NANAY,  také k vidění?

Své portfolio prezentuji v galerii na svém blogu, jedná se spíše o průřez nezávislou tvorbou.  Najdete tady různé účesy z focení v rámci mých projektů nebo projektů fotografů. Klientky často přicházejí už s kompletní vizí účesu, s inspirativními a vzorovými fotografiemi, Přiznám se, že nejraději pracuji s ženami, které ví co chtějí, ale zároveň si nechají poradit a žádaný účes přizpůsobit příležitosti, tvaru obličeje, střihu šatů a délce a kvalitě vlasů.

Spolupracujete i s vizážistkami, máte pro dívky připravenou nějakou nabídku/akci?

Už delší dobu spolupracuji s několika velmi schopnými vizážistkami. Model "baeuty parties", který je připraven speciálně pro maturantky a skupiny kamarádek, jsme otestovaly už v minulém roce, kdy se setkal s velkým ohlasem a z toho důvodu jsme se rozhodly nabídnout ho i letos. Kdo by nechtěl strávit odpoledne před velkou událostí v příjemné společnosti svých kamarádek, místo stresu s chystáním poslouchat hudbu a třeba si i něčím připít na zdárný průběh večera? Pro skupinky tří až šesti dívek jsme připravily kompletní balíček vizáže a účesu za akční cenu. Samotná příprava může probíhat buď u mě doma, u klientky nebo na místě, které si klientky zvolí. V loňském roce jsme například upravovaly dívčí část třídy přímo na místě plesu v klubu Sasazu, pomáhaly i s oblékáním a o klientky pečovaly až do jejich slavnostního nástupu na parket.

Děkuji za zodpovězení otázek a přeji mnoho úspěchů i nadále.

Děkuji za rozhovor. Mějte se krásně :-)

Olgu najdeš i na jejím blogu http://www.durduin.com/

5 komentářů

  1. Velice zajímavý rozhovor Annette :) Slečna má úžasnou tvorbu !!

    OdpovědětVymazat
  2. Slečna je zajímavá a tvorba krásná :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Skvělý rozhovor. Děkuji za článek :)

    OdpovědětVymazat

Prostor pro vás. Na každý dotaz ráda odpovím. Vítám i názory, zkrátka, co vás napadne :)

Copyright © The Annette Vogue
Design by Fearne