SHEGLAM: Kosmetika s příznivou cenou a složkami, které vyvolávají otázky

neděle 12. května 2024


SHEGLAM. V poslední době hodně diskutovaná značka, která budí různé názory. Je vůbec bezpečná a vyplatí se?

Když se na to podívám z hlediska cen, tak cenově se určitě vyplatí, protože celé portfolio produktů je podle mě až pod cenou. V průměru vás vyjde jeden kosmetický produkt na cca sto korun. A taky se může stát, že třeba lesk na rty budete mít nakonec za čtyřicet korun

Já se značce a produktům SHEGLAM více podrobně věnovala na webu ANNETTEMAG, konkrétně v tomto článku Odkrýváme kvalitu kosmetických produktů SHEGLAM. Za nás jeden velký šok. Asi tu úplně nechci opakovat, co jsem psala na webu, ale zjistila jsem jednu zajímavou věc. Jako takto, musím i po nějaké době uznat, že produkty jsou vlastně super. Žádné vyvolané alergické reakce, žádná "změna" pleti, nic jsem nezaznamenala. Jak jsem ale psala v článku, u každého produktu máte dopodrobna rozepsané složení - je pak ale na vás, jak moc se orientujete ve složení, protože ano, našla jsem zrovna tři produkty, které mě ingrediencemi trošku znepokojily.

Na fotce můžete vidět čtrnáct produktů. Snažila jsem se každý analyzovat na jedné zahraniční aplikaci, která velmi podrobně rozebírá jednotlivá složení. Tak mi to nedalo. Ne tedy všechny produkty jsou evidované, přeci jenom SHEGLAM přichází se stále novými produkty, ale ty, které můžete vidět na fotce, tak většina evidovaná je.

Nebude to popořadě, ale velmi dobře vyšel zvětšující lesk na rty a třpytivý body highlighter. V těchto produktech nejsou žádné toxické ani další velmi nebezpečné látky. Z "oranžového" mírného vykřičníku tam jsou složky jako minerální olej, syntetický polymer nebo glycol - složky, které objevíte kdekoliv v jakémkoliv produktu drahé značky. Velmi dobře mě překvapily i korektory - na fotce můžete vidět tři. Tyto produkty jsou opět oranžové a to z důvodu přítomnosti silikonů, minerálního oleje a syntetického polymeru. Ale jak říkám, silikony jsou bohužel všude, skoro v 90 % kosmetického průmyslu.

Ale pozor. Složení, které mě zaskočilo, bylo u rozjasňovače, bronzeru a bohužel i v make-upu. U bronzeru a make-upu je to přítomnost cyclopentasiloxanu, což je silikon a endokrinní disruptorchemická látka, která za určitých podmínek může ovlivňovat hormonální systém. U rozjasňovače je to BHT - antioxidant, který může poškodit reprodukční schopnost způsobit alergického reakce.

Na druhou stranu si vezměte, že tyto toxické a nebezpečné složky jsou třeba i v tolik oblíbených korektorech Too Faced, make-up NARS či v CC krému Chanel. Ale aby se člověk vyhnul opravdu všemu je vlastně nemožné. Jedině se přeorientovat na zcela přírodní kosmetiku, ale třeba z vlastní zkušenosti vím, že mít produkty jen na čisté přírodní bázi není pro moji pleť úplně ideální, jelikož tam je paradoxně u mě pravděpodobnější sklon k rozvoji alergických reakcích apod.

Ve finále je dobré si vždy o nějakém produktu něco zjistit, ale nebláznit a nepodléhat tomu. Ale zkuste klidně mrknout i na značky přírodní kosmetiky jako je Mádara nebo Benecos.

A jak dopadlo moje revize produktů? Naštětí jsem tolik toxických produktů neměla, ale přeci jenom jsem něco málo vyhodila. A bohužel to schytal i zmíněný korektor, rozjasňovač a make-up.

Copyright © The Annette Vogue
Design by Fearne